Zła pora na sprzedaż banków – kto kupi Pekao SA lub Kredyt Bank?

Banki coraz częściej pozbywają się, albo chcą się pozbyć swoich aktywów w naszym kraju. Zmusza je do tego najczęściej sytuacja finansowa – po prostu chcą sprzedać dopóki ktoś chce kupić i zgarnąć za to niezłe pieniądze. Ostatnimi czasy mogliśmy obserwować wiele tego typu transakcji. Jednakże w chwili obecnej podaż zdaje się być większa aniżeli popyt.

Ostatnio krążą nawet plotki o chęci sprzedaży Pekao przez włoski bank Unicredit. Oczywiście nie zostały one oficjalnie potwierdzone, jednakże w każdej takiej informacji jest ziarnko prawdy, a Unicredit stara się jak może żeby uzyskać pieniądze na wzmocnienie kapitału. Z doniesień, które podała włoska gazeta ‚Finanza Merkati’ wynika, że ze sprzedaży polskiego Pekao oraz tureckiego Yapi Kredyt Bankasi Unicredit mógłby uzyskać ponad 7 mld euro.

Jednakże kwota potrzebna na dokapitalizowanie grupy to około 10 mld euro. Mimo, że pogłoski o sprzedaży zostały od razu zdementowane przez rzecznika banku, owe rewelacje raczej nie uznawane były za nieprawdopodobne. Dziś wszystko jest możliwe i może się zdarzyć z dnia na dzień.

Nawet gdyby Pekao został wystawiony na sprzedaż – pytanie brzmi czy ktoś chciałby go kupić. Szacuje się, że jego wartość wynosi około 4,6 mld euro. Przypomnijmy, że kupić można Kredyt Bank oraz TU WARTA SA – chętni jednakże nie walą drzwiami i oknami.

1 komentarz do wpisu “Zła pora na sprzedaż banków – kto kupi Pekao SA lub Kredyt Bank?

  1. Tylko co klienta obchodzi czy to dobra pora czy zła na handel bankami? 🙂 Klient ma być zadowolony z oferty i obsługi bo jak nie to sobie pójdzie do innego banku.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kupno własnego mieszkania? – jak wziąć kredyt hipoteczny

Kupno własnego mieszkania to bez żadnych wątpliwości naprawdę spory wydatek. Nie każdy bowiem posiada wolnych kilkaset tysięcy złotych, co niespecjalnie ...

Zamknij