Formularz

Santander Consumer Bank

Santander to nie tylko nazwa miasta portowego nad zatoką baskijską ale również nazwa jednego z największych grupa finansowych na świecie. Santander Consumer Bank wywodzi się z hiszpańskiej grupy kapitałowej Grupo Santander Central Hispano. W Polsce z bankiem tym do czynienia mamy od 2003 roku. Santander wkroczył na rynek polski po przejęciu udziałów Bank of America Polska są. Obecnie również pod jego nadzorem znajduje się Bank Zachodni WBK. Santander na początku działał pod nazwą CC-Bank S.A.. W 2004 roku zmieniono nazwę banku na PTF Bank S.A..

Polecamy w Santander Banku:

kredyt samochodowy santander bank
Refinansowanie Santander Bank
Leasing samochodów Santender

Santander prócz Banku of America oraz BZ WBK pochłonął również dużo wcześniej Polskie Towarzystwo Finansowe, które ówcześnie było największym operatorem kredytowym. Pod nazwą Santander Consumer Bank S.A.działa od 2006 roku. Siedziba banku mieści się we Wrocławiu. Początkowo był nią Poznań, jednak tylko nie całe trzy lata. W zeszłym roku Santander Consumer przejął również AIG Bank Polska. Santander Consumer Bank był również zainteresowany przejęciem banku BPH. Jednak plany te nie zostały zrealizowane.

Bank specjalizuje się głównie w ubezpieczeniach i kredytach samochodowych i gotówkowych oraz kartach kredytowych . Od 2009 roku bank nie zajmuje się udzielaniem kredytów hipotecznych, z racji niskiej rentowności tych produktów. Santander Consumer Bank nigdy w Polsce nie zajmował się obsługą rachunków bankowych. Dotyczy to zarówno klientów indywidualnych jak również firm.

Santander jest największym bankiem w Europie. Łącznie Santander obsługuje ponad 66 mln klientów w 44 krajach na świecie. Santander jest również głównym sponsorem Formuły 1. W jego barwach jeżdżą tacy kierowcy jak Fernando Alonso.

1 komentarz do wpisu “Santander Consumer Bank

  1. Wydaje się, że ich oferta na kredyt samochodowy jest jedna z lepszych. Zanim po świętach wybiorę się do oddziału chciałbym wcześniej sprawdzić swoją zdolność kredytową. Czy widzieliście może gdzieś ich kalkulator ? Chyba najlepiej skorzystać z tego przed ubieganiem się o kredyt.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress