PZU ubezpieczenia OC AC

Pełna nazwa PZU to Powszechny Zakład Ubezpieczeń. PZU jest jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Powstała w 1803 roku. Jednak działalność operacyjna ruszyła dopiero w 1921 roku. Wówczas to została do życia powołana Polska Dyrekcja Ubezpieczeń Wzajemnych. Pzu nazwę zmieniało wiele razy. Od 1927 roku firma działała pod szyldem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych, zaś po 1952 roku jako Państwowy Zakład Ubezpieczeń.

W czasach powojennych PZU miało przyznany monopol na rynku ubezpieczeniowym. Firma została częściowo sprywatyzowana dopiero w 1998 roku. Niestety podczas procesu prywatyzacji wykryto wiele nieprawidłowości i kilka lat później w celu zbadania sprawy została powołana komisja śledcza. Po dziś dzień głównym akcjonariuszem PZU pozostaje Skarb Państwa, który jest w posiadaniu 46% akcji spółki. Sporo akcji ma również holenderskie konsorcjum Eureko BV.

PZU ponownie zadebiutowało na GPW w mału zeszłego roku. Oferta publiczna była wyceniona wówczas na 8,07 mld złotych. Była to najwyższa oferta w historii polskiego rynku kapitałowego.
Prócz tradycyjnych produktów ubezpieczeniowych PZU postanowiło również zadebiutować na rynku funduszy inwestycyjnych. W tym celu w 1999 roku zostało powołane Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU S.A. TFI PZU zarządza aktywami o wartości 1,7 mld złotych.

W skład Grupy kapitałowej PZU wchodzi również wiele spółek zagranicznych takich jak PZU Lietuva czy PZU Ukraine. Pierwszym oficjalnym prezesem Zarządu PZU był Krzysztof Jarmuszczak. Obecnym prezesem jest Andrzej Klesyk. Szacuje się, że PZU posiada aż 51% udziału w rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce.

PZU specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, ubezpieczeniach rentowych, ubezpieczeniach chorobowych oraz prowadzeniu dział reasekuracyjnych.

1 komentarz do “PZU ubezpieczenia OC AC”

  1. Czy możecie polecić mi jakiś dobry program partnerski PZU na którym można zarobić ? Mam poczytne forum dyskusyjne o tematyce ubezpieczeń i szukam sposobów na zwiększenie dochodów. Póki co mam tylko Adsense, ale z tego nie da się wyżyć, a jak widzę to dyskutanci u mnie często rozmawiają o PZU.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress