Nowe usługi mobilne kart Visa

Klienci banków, którzy zdecydują się na karty Visa będą mogli cieszyć się ich nowymi funkcjami. Visa Europe zapowiedziała wprowadzenie bezpośrednich płatności mobilnych P2P, powiadomień o transakcjach. Są to tak zwane usługi wspomagające, które ułatwiają dokonywanie płatności za pośrednictwem telefonów komórkowych.Visa Europe poszukuje nowych rozwiązań technologicznych, które ułatwią dokonywanie płatności mobilnych, wychodząc z przeświadczenia, że będą się one dalej rozwijać, stawać niezwykle popularne. Rozwój technologiczny jest nieunikniony, dlatego też należy wprowadzać innowacyjne rozwiązania.

Jakie zmiany niosą ze sobą te nowe usługi? Otóż użytkownik będzie mógł dokonać przelewu środków pieniężnych na konto dowolnego użytkownika karty Visa w Europie używając do tego swojego telefonu komórkowego. W sposób łatwy, prostu i niezwykle szybki można dokonać przekazu pieniężnego wybierając kontakt z listy wykonywanych połączeń, użytkowników czy też na określony, znany nam numer karty Visa.

Powiadomienia o transakcjach, czyli druga zapowiadana usługa, która ma zostać wprowadzona pozwala na szybkie uzyskanie informacji o transakcjach, które zostały wykonane. Nie trzeba już będzie trzymać pokwitowań transakcji, bowiem dowodem na ich wykonanie będzie powiadomienie. Każde nieuprawnione użycie karty także będzie zgłaszane powiadomieniem. Kiedy można spodziewać się, że usługi te zostaną wprowadzone? Banki członkowskie Visa Europe będą oferować je swoim klientom od października 2011 roku.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kto ma największe szanse na kredyt w banku

Dziś nie tak łatwo dostać kredyt hipoteczny. Banki sprawdzają dokładnie każdego kredytobiorcę. I niestety coraz mniej Polaków może liczyć na...

Zamknij