Na czym polega i co to jest leasing konsumencki?

Leasing konsumencki jest to nowa forma finansowania zakupu ruchomości. Można go potraktować jako alternatywę zwykłych kredytów gotówkowych. Z tym, że leasing konsumencki jest bardziej dostępny dla klientów.

Sprawdź tutaj i znajdź NAJLEPSZY LEASING KONSUMENCKI W POLSCE

Zatem od lipca bieżącego roku, kiedy weszła w życie ustawa ułatwiająca korzystanie z tej formy obcego finansowania, leasing jest dostępny dla osób fizycznych. Mogą z niego korzystać zarówno osoby zatrudnione na stałe, przedstawiciele wolnych zawodów lub osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia. Finansowanie w ramach leasingu konsumenckiego nie jest skomplikowane i wygląda następująco: potencjalny klient wpłaca na rzecz leasingodawcy kilkuprocentową opłatę wstępną, natomiast pozostałą cześć jest regulowana w miesięcznych ratach.

Dużym minusem leasingu konsumenckiego jest to, że użytkowaną przez nas ruchomość np. samochód należy wykupić na koniec okresu leasingu. Zatem oprócz opłaty wstępnej (która jest niemała) należy się spodziewać poniesienia kosztu wykupu na poziomie 2 procent wartości zakupionej ruchomości.

Zalety leasingu konsumenckiego:

– oferta bardziej dostępna dla przeciętnego Polaka niż w przypadku kredytu gotówkowego w którym należy przejść skomplikowane i szczegółowe procedury obliczania zdolności kredytowej
– mało skomplikowane formalności
– wystarczy dokument tożsamości i zaświadczenie z banku o dochodach
– należy wykazać dochody min. 150 procent wartości przyszłej miesięcznej raty

Negatywne aspekty leasingu konsumenckiego:

– brak możliwości skorzystania z odpisu amortyzacyjnego i podatku VAT
– ruchomość w leasingu nie będzie do nas należała
– krótki okres umowy(od 2 do 5 lat), stąd wysokie miesięczne raty

1 komentarz do “Na czym polega i co to jest leasing konsumencki?”

  1. Pomimo różnych drobnych niuansów, leasing jest chyba dość atrakcyjną ofertą w porównaniu do kredytu. Dużym plusem są tutaj większa dostępność i mniejsza ilość formalności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress