Na co zwrócić uwagę przy kredycie samochodowym?

Punktem wyjścia dla banków w ustalaniu stawki oprocentowania kredytu samochodowego jest rocznik kupowanego pojazdu. Na najniższy łączny koszt obcego kapitału mogą liczyć jedynie osoby kupujące nowe samochody-prosto z salonu.

Równie korzystne oprocentowanie odnosi się do aut maksymalnie 4 letnich. Warto się zastanowić nad tym aspektem. Stawki oprocentowania w poszczególnych ofertach mogą znacząco od siebie odbiegać. Coraz częściej klienci wykazują chęć optymalizacji kosztów kredytowych.

Zobacz dobry kredyt samochodowy w internecie

Kolejnym(po stawce oprocentowania) znaczącym kosztem kredytu samochodowego jest prowizja. Aktualni klienci danego banku(posiadacze rachunku osobistego lub innego produktu bankowego)najczęściej zwalniani są z płacenia prowizji.

1 komentarz do “Na co zwrócić uwagę przy kredycie samochodowym?”

  1. Podstawowa rzecz to wiek samochodu. Od tego może zależeć wiele czynników składających się na kredyt. Im starsze auto, tym opłaty mogą być wyższe, przez co kredyt staje się droższy. Poza tym – jak przy każdym innym kredycie – trzeba zwracać szczególną uwagę na to, co jest napisane mniejszą czcionką, bo zwykle tam kryją się różne pułapki, przez które możemy żałować, że wzięliśmy dany kredyt…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*