Formularz

Meritum Bank

Meritum Bank to bank, który działa pod tą nazwą od 2009 roku. Wcześniej bank znany był klientom jako Bank Współpracy Europejskiej S.A. Siedziba banku mieści się w Gdańsku i podobnie jak Idea Bank, bank ten specjalizuje się w obsłudze klientów firmowych. Początkowo bank był tylko bankiem o zasięgu regionalnym, jednak od 2008 roku trwają wzmożone prace na budową nowego wizerunku banku. Docelowo w całej Polsce ma powstać około 300 placówek. Placówki te miałby się mieścić głównie w większych miastach.

Polecamy w Meritum Banku:

kredyt gotówkowy Meritum Bank

Bank stawiał pierwsze kroki na polskim rynku w 1990 roku. Od 2007 roku akcjonariuszem, który posiada większą część udziału stał się Innova Capital. Dzięki temu bank przeszedł gruntowne zmiany. Rok później zaszły duże zmiany w Zarządzie banku. Ustanowiono nowe cele banku oraz przyjęto nową strategię działania. Początkowo siedziba banku mieściła się we Wrocławiu jednak w 2009 ją przeniesiono do Gdańska. Nowo obrana strategii stawiała głównie na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie ich liczby do 300 tysięcy do 2013 roku. Meritum Bank przestawił się również na klientów indywidualnych. Wcześniej praktycznie nie było ofert adresowanych do drobnej klienteli. Jednak w dalszym ciągu Meritum Bank nie jest bankiem w 100% uniwersalnym i preferuje klientów średnio-zamożnych.

Jako drugi główny cel bank obrał sobie poszerzenie gamy oferowanych produktów o produkty z obszaru consumer finance. Powstały nowe atrakcyjne oferty kredytów gotówkowych, konsolidacyjnych i atrakcyjnych kart kredytowych. Bank również uruchomił platformę internetową, która umożliwia m.in. dostęp do konta przez internet i doradztwo.

Główny akcjonariusz banku Innova jest jednym z najlepszych firm doradczych w Polsce. Dowodem na to są jej udane inwestycje, które skutecznie powiększyły wartość firmy. Były to inwestycje m.in. w spółkę Euronet, Polcard czy Dom Finansowy QS.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress