Kto ma największe szanse na kredyt w banku

Dziś nie tak łatwo dostać kredyt hipoteczny. Banki sprawdzają dokładnie każdego kredytobiorcę. I niestety coraz mniej Polaków może liczyć na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. Jaki kredytobiorca jest wiarygodny dla banku? Przede wszystkim musi mieć on dobrą pracę, która pozwala mu na wypracowanie zysku. Prócz samego kredytobiorcy dokładnie sprawdzana jest jego rodzina.

Idealny kredytobiorca to osoba młoda, która nie planuje w najbliższym czasie założenia rodziny, a bynajmniej spłodzenia potomka. Jest zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony,do tego przepracował już co najmniej sześć miesięcy. Ma pozytywną historię kredytową, czyli spłacić pożyczkę zaciągniętą na telewizor czy pralkę, raty zawsze regulował w terminie. Nie zalega z żadnymi opłatami za prąd, wodę czy telefon. I chce dostać kredyt na mieszkanie z rynku wtórnego, bowiem wówczas bank może oszacować dokładniej wartość owej nieruchomości.

Niestety klientów, którzy mogą pochwalić się takim statusem jest niewielu. Odstępstwa od opisanego wyżej wzorca nie przekreślają definitywnie szans na otrzymanie kredytu mieszkaniowego. Jeśli o kredyt będzie ubiegać się małżonek to ważne, żeby oboje pracowali. Dziecko zmniejsza naszą zdolność kredytową, bowiem wówczas dochody dzieli się na ilość osób pozostającą w gospodarstwie domowym. Modyfikacji jest wiele, tak jak i możliwości na to, żeby polepszyć swoją zdolność kredytową i jak najbardziej zbliżyć się do ideału kredytobiorcy.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy warto wziąć kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku

Oferta kredytów samochodowych w Santander Consumer Banku skierowana jest do bardzo wielu podmiotów. Kredyt udzielany jest osobom fizycznym, podmiotom prowadzącym...

Zamknij