Kredyt samochodowy dla osób pracujących za granicą

Przyjechałeś do Polski i chciałeś kupić samochód, jednak Twój bank odesłał Cię z kwitkiem. W kolejnym banku dowiedziałeś się, że nie akceptują tam dochodów osiąganych za granicą. Zastanawiasz się dlaczego banki traktuję Ciebie gorzej pomimo że Twoje dochody osiągane w ostatnich miesiącach były wyższe niż średnia krajowa? Nie przejmuj się. Nie wszystkie banki mają takie podejście do klienta.

Nordea bank akceptuje niemal wszystkie źródła dochodu. Osoby osiągające dochody z zagranicy nie tylko mogą starać się o kredyt gotówkowy ale również kredyt mieszkaniowy w tym banku. Kredyt konsumpcyjny udzielany w tym banku, można przeznaczyć na dowolny cel. Może być to zakup samochodu, wakacje w egzotycznym kraju lub zakup nowego roweru. Spłata kredytu następuje w ratach miesięcznych. Kredyt można spłacać poprzez wpłatę gotówki na konto, przelew na konto lub dyspozycję z konta osobistego. To jak będą spłacane raty zależy wyłącznie od klienta.

Ażeby starać się o kredyt w Nordea Bank należy posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz udokumentowane dochody. Jeśli chodzi o mężczyzn muszą oni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Oczywiście kredyt zostanie udzielony jedynie osobom, które posiadają zdolność kredytową.

O kredyt mogą ubiegać się również osoby, nie posiadające obywatelstwa polskiego. W przypadku kredytów dla cudzoziemców, należy wylegitymować się zezwoleniem na zamieszkanie w Polsce na okres nie krótszy niż okres kredytowania. Należy również posiadać przy sobie dowód zatrudnienia przez podmiot mający siedzibą na terytorium Polski.

Maksymalny okres kredytowania wynosi3 lata. Minimalna kwota kredytu wynosi 3 000 zł. Maksymalnie klient może starać się kredyt w wysokości 50 000 zł. Istnieją dwa warianty w jakich może zostać udzielony kredyt. Kredyt może być spłacany w ratach malejących i ratach stałych. To klient decyduje się, w jakim wariancie mu lepiej spłacać.

Oprocentowanie nominalne kredytu waha się od 15,50% do 16.50%. Im dłuższy okres kredytowania tym oprocentowanie rośnie. Dla maksymalnego okresu kredytowania, który wynosi 3 lata – oprocentowanie wyniesie 16,50%. Rzeczywiste oprocentowanie wyniesie wówczas 18,62% dla rat stałych, dla rat malejących 18,69%. Klient musi również ponieść koszty opłaty przygotowawczej, która wynosi 1% kwoty kredytu.

3 komentarze do “Kredyt samochodowy dla osób pracujących za granicą”

 1. Taki ofert powinno być więcej na rynku. Naprawdę dużo Polaków wraca z obczyzny i to nie powinno ich eliminować z normalnej obsługi w banku. Im też się należy oferta kredytowa-ciężko pracowali….

  Odpowiedz
 2. Myślę, że gdyby takich ofert było więcej, klientów by nie brakowało. Nie każdy, kto wraca z emigracji zarobkowej, chce od razu te pieniądze wydać, tylko woli je zainwestować, a np. samochód woli kupić na kredyt i go systematycznie spłacać. Poza tym ludzie wracający z zagranicy mogą okazać się lepszymi klientami niż ci, którzy siedzą na miejscu, bo będąc na obczyźnie nauczyli się pokory i dyscypliny, której w Polsce wciąż niestety brakuje.

  Odpowiedz
 3. Witam
  Banki reklamujá sié, że uznają dochody zagraniczne.
  To jednak działa w przypadku hipotek.
  W przypadku kredytu samochodowego wymagane są wszystkie możliwe dokumenty przetłumaczone na język Polski. ( to czasami koszt tysiąc złotych lub więcej ), 30% wkładu plus poręczenia.

  Wniosek. Nie warto tracić czasu. Raz w PKOSA próbowałem I dostałem odmowę. Tyle, że się nabiegałem z tłumaczeniem dokumentów.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress