Kredyt na zakup działki budowlanej

Ubiegając się o kredyt budowlany powinniśmy posiadać działkę budowlaną z pozwoleniem na budowę. Zatem proces budowy własnego domu należy rozpocząć od tego kroku. Niestety proces kredytowania działki budowlanej jest czasochłonny i dość skomplikowany.

Nie ma co się dziwić, bank musi mieć pewność co do przeznaczenia owej działki oraz zagospodarowania przestrzennego obszaru na którym znajduje się działka budowlana. Zatem zanim udamy się do banku po pomoc finansową, trzeba przygotować szereg dokumentów: np. odpis z Księgi Wieczystej Nieruchomości, wypis z rejestru gruntów, wypis z planu zagospodarowania przestrzennego oraz decyzję budowlaną.

Wyślij WNIOSEK o kredyt na działkę budowlaną

W niedawnym rankingu kredytów hipotecznych w złotówkach, który został przygotowany przez portal finansowy Money.pl zwyciężyła oferta Banku Zachodniego WBK. Bank ten także skredytuje zakup działki budowlanej.


Kredyt hipoteczny w BZWBK- główne cechy:

– okres kredytowania do 30 lat
– prowizja od 0 procent
– szybka decyzja  kredytowa
– marża od 0,99 punktów procentowych
– kredytowanie do 100 procent wartości nieruchomości
– oprocentowanie 5,94 procent

1 komentarz do “Kredyt na zakup działki budowlanej”

  1. Od pewnego czasu z mężem nosimy się z zamiarem kupna działki budowlanej i wybudowania na niej własnego domu, jednak przerażają nas te wszystkie formalności i procedury, które trzeba spełnić. Dobrze, że można znaleźć w internecie opinie o bankach, dzięki czemu łatwiej jest podjąć decyzję o wyborze tego najlepszego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress