Kredyt na samochód z zagranicy

Kredyt na samochód nie zarejestrowany w Polsce – W Polsce z roku na rok spada liczba używanych aut. Wciąż jednak chętnie sprowadzamy samochody z  innych krajów europejskich.

Złóż WNIOSEK o kredyt na zakup własnego auta z zagranicy

Stan niektórych modeli jest niepokojący. Trudno się dziwić jak w większości przypadków wiek sprowadzonego samochodu przekracza 10 lat. Nasze społeczeństwo nadal należy do najbiedniejszych w Unii Europejskiej. Upłynie jeszcze dużo czasu zanim odwróci się ten trend dotyczący zakupu pojazdów. Póki co banki oraz inne instytucje finansowe wspierają takie przedsięwzięcia.

Banki niechętnie spoglądają na samochody „wiekowe”. Tym bardziej sprawa komplikuje się w przypadku aut sprowadzonych z zagranicy i nie zarejestrowanych w Polsce. Wówczas musimy się liczyć z wymogiem wyrejestrowania pojazdu za granicą. W procesie udzielania kredytu samochodowego niezbędne będą wszystkie dokumenty wskazujące pochodzenie pojazdu-np. odprawa celna.

Które instytucje kredytują zakup samochodu sprowadzonego z zagranicy?m.in.
DB Kredyt
Powszechny Dom Kredytowy
Credit Agricole
Santander Consumer Bank

5 komentarzy do “Kredyt na samochód z zagranicy”

 1. Dobrze że w bankach zwracają uwagę na wiek samochodów, bo w przeciwnym razie mielibyśmy jeszcze większy zalew starych niemieckich trupów niż dotychczas. Nie mam nic do samochodów sprowadzanych z zagranicy, ale niech to będą raczej nowe modele, a nie zabytki nadające się do muzeum techniki

  Odpowiedz
  • Super! Może dzięki temu z naszych dróg zaczną znikać niemieckie czy holenderskie wraki, z których sypie się rdza i cieknie olej… Za dużo ich jeździ po Polsce!

   Odpowiedz
   • Jestem za! Za dużo starych samochodów jeździ po naszych ulicach. Polska przypomina jedno wielkie złomowisko. Kredyty samochodowe na auta nie starsze niż ileś lat to dobry pomysł.

    Odpowiedz
    • Bardzo dobrze, że utrudnia się sprowadzanie wraków, które powinny wylądować dawno na złomowisku. Odmawianie udzielenia kredytu na samochody starsze niż powiedzmy 10 lat to dobra motywacja, żeby kupować nieco droższe, ale dużo mniej awaryjne i bezpieczniejsze samochody.

     Odpowiedz
 2. Jak to jest z uzyskaniem takiego kredytu? Dużo formalności? Długo się czeka na decyzję? Nigdy nie brałem takiego kredytu, ostatnie auto kupowałem za gotówkę i w Polsce. Poza tym chętnie dowiem się jak to jest z formalnościami przy ściąganiu samochodu z zagranicy. Dzięki

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress