Idea Bank

Idea Bank to bank, który nie jest nowy na polskim rynku. Bank ten istnieje w Polsce już od 1991 roku. Jednak wcześniej działał on pod nazwą GMAC Bank Polska S.A. Bank specjalizuje się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Idea Bank ma dość burzliwą historię. Wcześniej działał jako Polbank S.A.potem nazwę przemianowano na Opel Bank S.A. Od 2001 roku z kolei bank funkcjonował jako GMAC Bank Polska S.A.

Polecamy w Idea Banku:

Kredyt hipoteczny Idea Bank

Teraźniejszą nazwę Idea Bank bank przyjął w 2010 roku. Obecnie Idea Bank jest częścią Grupy Kapitałowej Getin Noble Bank S.A. Bank pierwotnie powstał z myślą o przedsiębiorcach. Oferta banku skierowana była głównie dla mikro przedsiębiorstw i małych firm. Głównymi produktami jakie były oferowane to pożyczki hipoteczne, kredyty inwestycyjne oraz mikropożyczki. Od niedawna bank poszerzył również swoją ofertę o konta depozytowe i rachunki oszczędnościowe. Wprowadzone zostały również produkty inwestycyjne połączone z funduszami inwestycyjnymi. Ponadto bank oferuje również usługi w zakresie doradztwa finansowego i inwestycyjnego oraz obsługi księgowej.

W 2011 roku Idea Bank przejął również cześć oddziałów po Allianz Bank Polska, który obecnie działa pod nazwą Getin Bank. Idea Bank był inicjatorem programu „Inkubatory przedsiębiorczości”. Obecnie do programu należy ponad 50 przedsiębiorców. Idea Bank jest bankiem nie dużym, posiada niecałe 30 oddziałów w całej Polsce. Bank skupia się głównie na działalności internetowej. Dlatego też większość oferty skonstruowana jest w taki sposób, że przy sporządzaniu umowy sprzedaży danego produktu nie jest potrzebny doradca banku.

Prezes zarządu banku jest Jarosław Augustyniak. Bank Idea jest bankiem specjalistycznym, który charakteryzuje się wąskim zakresem działania.Jego oferta jest tworzona do konkretnych grup odbiorców. W odróżnieniu od banków uniwersalnych Idea Bank nie oferuje wszystkim klientom tych samych produktów. Idea Bank jest to jedyny bank w Polsce, który oferuje lepsze warunki klientom firmowym niż detalicznym.

2 komentarze do “Idea Bank”

  1. Musiałem tu zajrzeć bo zwątpiłem. Ostatnio dyskutowaliśmy ze znajomymi, którzy twierdzili, że Idea Bank musi być parabankiem, bo daje bardzo wysokie oprocentowanie lokat.
    Jak widać wyżej to jest normalny bank działający zgodnie z prawem na normalnych bankowych zasadach. Ludzie niepotrzebnie sieją tylko ferment.

    Odpowiedz
  2. Znalazłam w prasie ogłoszenie o tej pożyczce. Czy ktoś korzystał może już z tej oferty ? Wygląda niezwykle ciekawie. Może są gdzieś jakieś ukryte haczyki ?
    Suma jest dla mnie odpowiednia – właśnie tyle ile potrzebuję na rozwój firmy. Nie chcę korzystać z leasingów.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress