Formularz

Getin Bank

Pełna nazwa Getin Banku to Getin Noble Bank S.A Bank ten specjalizuje się w obsłudze detalicznej w odróżnieniu od Noble Banku S.A. Sam twór Getin Banku jest stosunkowo stary i był jednym z pierwszych banków w Polsce. Powstał on na bazie jednego z banków regionalnych jakim był Górnośląski Bank Gospodarczy. Bank ten działał w Polsce od 1990 roku. Rok później rozpoczęła się działalność operacyjna banku.

Polecamy w Getin Banku:

kredyt samochodowy Getin Bank
kredyt hipoteczny Getin Bank
Refinansowanie Getin Bank
Getin leasing

Pierwszą siedzibą banku były Katowice. 5 lat od momentu powstania bank połączył się z Powszechnym Bankiem Kredytowym S.A, który był jego partnerem strategicznym. Do 2004 roku bank funkcjonował w Grupie Kapitałowej Banku Przemysłowo-Handlowego, której głównym udziałowcem był Bank BPH. Od 2004 roku bank działał już pod teraźniejszą nazwą. Również w przełomowym dla banku 2004 roku nastąpiło przejęcie Banku Przemysłowego z siedzibą w Łodzi. Niedługo potem został również przejęty Wschodni Bank Cukrownictwa. Przed rokiem bank połączył się z Noble Bankiem, który również należał do Getin Holding. Głównym akcjonariuszem grupy był i wciąż jest Leszek Czarnecki.

Getin Bank specjalizuje się głównie w obsłudze klientów indywidualnych oraz małych firm. Jego specjalizacją są szybkie kredyty gotówkowe udzielane na uproszczonych zasadach oraz kredyty hipoteczne ze stosunkowo niską marżą. Od paru lat Getin Bank jest również liderem na rynku polskim jeśli chodzi o sprzedaż kredytów na zakup samochodu.

Getin posiada w całej Polsce ponad 500 oddziałów oraz placówek partnerskich. Od niedawna klienci indywidualni mogą również korzystać z bankowości internetowej Getin Banku. Prezesem banku obecnie jest Krzysztof Rosiński.

Getin Bank przez tyle działalności zyskał wielu przychylnych klientów. Został również dwukrotnie nagrodzony przez jeden z najbardziej prestiżowych miesięczników finansowych w Polsce. Miesięcznik Bank wyróżnił go zarównow kategorii najlepszy bank uniwersalny jak również najlepszy bank samochodowy.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress