Dlaczego opłaca się kupić na kredyt nowszy samochód?

Oferta banków w zakresie kredytów samochodowych jest obecnie bardzo bogata, jest zatem w czym wybierać. Dzięki temu sfinansować można zakup zarówno nowych, jak i używanych czterech kółek. Należy jednak pamiętać o tym, że banki najbardziej przychylnie odnoszą się do kredytowania aut nowych bądź też względnie nowych (dwu-, trzyletnich). Warto zatem mieć to na uwadze.

Wielu z nas wybiera pojazd z drugiej ręki ze względu na jego cenę. Czy rzeczywiście jest to tak duża oszczędność, jak by się nam mogło wydawać? Otóż niekoniecznie. Im samochód starszy, na tym większe ryzyko rozmaitych awarii jest narażony. Ile zaś kosztuje każda wizyta w serwisie, kierowcy wiedzą doskonale. Poza tym takie pojazdy są mniej wydajne, co oznacza częstsze tankowanie – ceny paliw tymczasem przyprawiają o zawrót głowy. Jeżeli zatem stać nas na to, by dostać w banku wspominany powyżej kredyt samochodowy na nowszy model auta, rozważyć powinniśmy opcję pożyczenia większej sumy, która pozwoli nam na zakupienie samochodu nowszego, a co za tym idzie – sprawniejszego. Co zyskamy jeszcze – oprócz oczywiście lepszego auta? Nie jest wykluczone, że bank zaproponuje nam korzystniejsze warunki umowy – na przykład z niższym oprocentowaniem.

czy-oplaca-sie-brac-kredyt-samochodowyDodatkowo, jeśli taki wniosek składać będziemy w banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, bank zapewne pójdzie nam na rękę i zgodzi się na uproszczone procedury. Wówczas wystarczy jedynie oświadczenie o wysokości naszych dochodów – nie będziemy musieli dostarczać z zakładu pracy specjalnego zaświadczenia.

Pamiętajmy jednak, że każdy bank ma własne procedury zarówno jeśli chodzi o samo przyznawanie kredytów na zakup samochodu jak i o treść zawartą w umowach. Zawsze należy dokładnie czytać co podpisujemy żeby potem nie okazało się, że jakiś zapis nas zaskoczył. Nie zapominajmy także o terminowym płaceniu rat ponieważ bardzo często banki naliczają naprawdę spore opłaty za opóźnienia.

czy-warto-brac-kredyt-na-nowe-autoJeśli zadajesz sobie pytanie czy warto i czy opłaca się zaciągać kredyt samochodowy w banku na zakup nowego auta z salonu to najpierw przemyśl i sprawdź czy na pewno dasz radę spłacać wszystkie raty w terminie bez zbytniego obciążania budżetu domowego.

Aktualnie najbardziej popularne i chyba najłatwiejsze do dostania kredyty samochodowe bez żadnych zaświadczeń i pod zastaw samochodu mają Getink Bank oraz BNP Paribas. W tych bankach rzeczywiście wystarczy, że oświadczymy o naszych dochodach i nie zaleganiu w takich instytucjach jak ZUS czy US. Wystarczy, że mamy pewność iż nasza baza BIK jest czysta pod względem kredytowym i najprawdopodobniej dostaniemy tam pieniądze jeszcze tego samego dnia co złożyliśmy wniosek.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress