Czym różni się kredyt gotówkowy od samochodowego?

Większość banków w Polsce posiada w swojej ofercie zarówno kredyty gotówkowe jak i samochodowe. Nie jeden z nas zastanawiał się pewnie nad sensem rozdzielania tych ofert. Przecież kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel-w tym na wymarzony samochód.

Zasadniczą różnicą między tymi kredytami jest koszt pożyczonego pieniądza. Zdecydowanie więcej „oddamy” bankowi po wzięciu standardowego kredytu gotówkowego. Ich oprocentowanie waha się przeważnie od 12 do 20 procent. W przypadku kredytów samochodowych stawki oprocentowania oscylują w granicach 7-12 procent brutto. Różnica w kosztach finansowych wynika z braku możliwości zabezpieczenia przez bank maksymalnie swoich interesów jeśli chodzi o kredyty gotówkowe.

Inaczej wygląda sprawa z kredytami samochodowymi. Tutaj bank ma większe pole manewru i posiada odpowiednie narzędzia do zabezpieczania się. Banki w „samochodówkach” do ustanowienia zabezpieczenia kredytu wykorzystują cesję praw z polisy ubezpieczeniowej nabytego auta oraz zastaw.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress