ALLIANZ Polska ubezpieczenia OC AC

Jedna z lepiej cenionych i najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych jest firma Allianz SE. Firma ma formę spółki europejskiej. Jednak krajem skąd pochodzi są Niemcy. W Polsce Allianz SE działa pod szyldem Allianz Polska. Allianz poza działalnością ubezpieczeniową w Polsce prowadzi również działalność bankową. Allianz Bank Polska S.A.działa w Polsce od 2008 roku. Spółka Allianz jest jedną z największych niemieckich spółek notowanych na giełdzie we Frankfurcie.

Siedziba polskiej spółki partnerskiej jest Warszawa. W 2010 roku spółka Allianz Polska sprzedała 100% udziałów Allianz Banku Polska S.A. Polskiemu holdingowi Leszka Czarneckiego- Getin Holding. Od 2011 Allianz Bank Polska oficjalne działać będzie pod szyldem Getin Bank i zajmować się obsługą detaliczną klientów indywidualnych i firm. Jednak konieczne jest wcześniejsze otrzymanie zgody Komisji Nadzoru Finansowego na zamianę nazwy banku.


Allianz jako jedna z pierwszy firm wprowadził możliwość wykupy tradycyjnych polis ubezpieczeniowych przez Internet. Jako pierwszy w Europie umożliwił również klientom samodzielne sporządzanie pakietów ubezpieczeniowych. Klient ma możliwość formowania polisy w dowolny sposób. Polisy oferowane przez Allianz są bez problemu honorowane na całym świecie. Firma Allianz posiada również jedno z największych Call Center w Europie Środkowej. Dzięki temu klienci mogą otrzymać pomoc z każdego zakątka świata przez 24 godzinny na dobę i przez siedem dni w tygodniu.

Firma Allianz zawsze bardzo interesowała się sportem. Stała się nawet oficjalnym sponsorem Allianz Areny-nowoczesnego stadionu piłkarskiego w Monachium stolicy Bawarii. Od 2007 Allianz Polska stał się również oficjalnym sponsorem z klubem sportowym Górnik Zabrze.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress