Formularz

Alior Bank

Alior Bank jest bankiem stosunkowo młodym, który powstał trzy lata temu w listopadzie. Otwarcie centrali banku nastąpiło 17 listopada 2008 roku w Warszawie. Bank ma dwie siedziby. Główna mieści się w stolicy zaś całe zaplecze techniczne i operacyjne zostało zlokalizowane w Krakowie. Pomimo że Alior Bank jest młodym bankiem obsługuję już sporą klientelę. Pod koniec pierwszego półrocza tego roku liczba jego klientów wyniosła 740 tysięcy, z czego aż 76 tysięcy to klienci instytucjonalni. Wolumen depozytów z kolei wyniósł aż 8,6 mld złotych.

Polecamy w Alior Banku:

Kredyt samochodowy Alior Bank

Alior Bank posiada w całej Polsce 208 oddziałów, 140 placówek prowadzonych na zasadach partnerskich oraz 8 nowoczesnych centrów biznesowych. Bank zatrudnia ponad 3400 pracowników.Obecnie rolę prezesa banku pełni Wojciech Sobieraj.

Bank kładzie duży nacisk na długotrwałe relacje z klientami. Stali klienci są premiowani i mogą liczyć na przywileje. Bank od samego początku zatrudniał tylko najlepszych w swoim fachów specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy w bankowości. Średni staż pracy przeciętnego pracownika tego banku wynosi 8 lat.

Korzenie Alior Banku wywodzą się z Włoch. To tam powstała koncepcja utworzenia banku. Pomysł zrodził się w 2007 roku w głowach specjalistów grupy Carlo Tassara. To właśnie oni starali się o zezwolenie KNF na otworzenie nowego banku uniwersalnego w Polsce. Jeszcze w tym samym roku zaczęła się działalność operacyjna banku. Na początku otwarto zaledwie 18 oddziałów, które mieściły się w największych polskich miastach takich jak Poznań, Warszawa, Wrocław, Kraków czy Katowice. W ciągu pół roku bank zdołał zgromadzić już ponad 1 milion złotych depozytów.

Jeśli chodzi o ofertę Alior Bank przede wszystkim stawiał na depozyty. Zarówno oferty dla klientów indywidualnych jak i dla firm, były najbardziej konkurencyjne na rynku. Alior postanowił również jako pierwszy premiować swoich klientów, tym samym zachęcając ich do aktywnego korzystania z konta. Jako pierwszy bank w Polsce zaoferował również możliwość zaciągania pożyczek grupowych i kredytów. Bank zgarnął również wiele nagród. Rok po powstaniu w 2009 otrzymał już miano „Najlepszego banku dla firm”, oraz najlepszego banku internetowego, dla emeryta oraz najbardziej przyjazny inwalidom. W zeszłym roku Alior Bank został ponownie nagrodzony przez magazyn Newsweek i nadano mu miano przyjaznego banku.

Dodaj komentarz

*

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress